Коли всі закони прийняли, а про котів забули

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №7220, у разі прийняття якого, українців зобов’яжуть реєструвати і чипувати домашніх котів і собак.  Депутати пропонують видавати вашим тваринам довічний порядковий номер, який прикріплять до нашийника. І за це вам доведеться заплатити близько 180 гривень.

Якщо ж ваш Сірко, або Рудий раптом захворів і ви вирішили позбавити його страждань самостійно, то держава може вас оштрафувати, або взагалі впаяти строк. Згідно 299 статті КК України штраф до 850 гривень або арешт на строк до шести місяців. До того ж, ви не зможете власноруч поховати улюбленця. Після смерті тіло тварини треба показати ветеринару, а сам процес поховання можливий лише в крематоріях і спеціалізованих кладовищах, наявність яких викликає велике питання. Але законотворці запевняють, що їх створять за рахунок місцевого бюджету.

Цей законопроект також окреслив й ряд інших штрафів:
— від 850 грн до 1,7 тис. грн. за не прибирання екскрементів собаки
— від 5,1 до 20,4 тис. грн. за використання тварин для жебракування
— від 5,1 до 20,4 тис. грн. за розведення безпородних домашніх тварин
— 3,4 до 20,4 тис. грн. за відмову від стерилізації тварини
— від 340 грн до 20,4 тис. грн. за продаж котів і собак з рук без документів

Виникає питання. А хто ж буде слідкувати за виконанням цього закону, якщо він буде прийнятий? Національна поліція! Уявіть собі ситуацію. Дзвінок у двері: «Хто там?» – «Поліція! А ваш вусань в нашийнику? До нас поступила інформація, що в вашому домі «незаконна» вагітність». По суті, силовики реально зможуть приходити до вас з такою перевіркою. Звичайно ж головню метою таких візитів буде збір інформації чи в належних умовах міститься собака, чи кіт. Але українці одразу відреагували на цей законопроект своїми кумедними коментаріями на форумах та в соцмережах: