Працівників ЦНАПів області навчають культурі ділового спілкування

У Дніпрі адміністраторів ЦНАПів з усієї області навчають бути успішними за допомогою правильного комунікативного інструментарію. Для близько 300 представників ЦНАПів з Дніпропетровської області проводять цикл тренінгів, аби покращити професійний рівень працівників під час надання послуг клієнтам. Учасники розділяються по групам з 25 осіб, для кожної з яких виділено окремий час.

Програма передбачає викладення когнітивно-, мовно, емотивно-комунікативних інструментів успішного адміністратора ЦНАПу. Зокрема, йдеться про: настанови вдалої комунікації адміністратора, реактивну й проактивну мовленнєву поведінку, формули вибачення, прощання чи прохання.

Також розповідається про невербальні ідентифікатори клієнта, як от: пенсіонер, учасник війни на Сході, студент та інші. Подається тактика нейтралізації емоційно нестабільного клієнта, правила успішної телефонної розмови та способи побудови звернень. Наприкінці слухачам пропонують пройти тест.

Окрема увага на тренінгу приділяється опануванню ділової української мови.

Проводить тренінги завідувач кафедри мовної підготовки і комунікації в публічному управлінніі, доктор наук з державного управління, професор Світлана Бронікова.

«Хто винен в невдалій комунікації адміністратора з клієнтом? Невже неврівноважений та нерозвинений клієнт? Не завжди емоції на обличчі адміністратора співпадають з його думками. Клієнти, як правило, це  відразу помічають. Важливо розуміти, що упередження чи конфлікти виникають в голові кожного з нас, йдеться про наше особисте сприйняття, а не провокування з боку інших», — пояснює Світлана Бронікова.

Раніше повідомлялося, що тренінг «Комунікативний інструментарій успішного адміністратора ЦНАП» – спільний проект ДніпроОДА та Фонду Східної Європи за програмою EGAP.

Нині на Дніпропетровщині – 57 ЦНАПів та їх філій.

Нагадаємо, що в минулому році курси зі стресостійкості пройшли всі 250 працівників ЦНАП Дніпропетровщини.

Автор: Людмила СТУПАК