Правозахисники проаналізували стан дотримання прав інвалідів у області

Сьогодні, 8 грудня за ініціативи громадської організації “Правозахисна група “СІЧ” відбувся круглий стіл на тему “Механізми захисту прав людей з інвалідністю всередині закритих товариств та створених ними підприємств”, участь у якому взяли правозахисники, представники органів місцевого самоврядування та профільних громадських організацій.

“Сьогодні ми зібралися тут аби обговорити достатньо актуальну проблему захисту прав людей з обмеженими можливостями. У нашу організацію постійно звертаються люди з інвалідністю, які скаржаться на недотримання їхніх прав у певних товариствах, тому ми і зібрали тут представників різноманітних структур, які здатні допомогти у вирішенні цього питання”, — зазначила Наталья Кожина, представник ПГ “СІЧ”.

Зокрема, правозахисниками було звернено увагу на проблеми із доступом до публічної інформації товариствах, які опікуються людьми з обмеженими можливостями. Їхні керівники у багатьох випадках не розголошують публічні дані, що заводить юристів у глухий кут, коли справа стосується захисту прав інвалідів.

Також було обговорено стан речей навколо прийому людей з інвалідністю на роботу. Представники Державної служби зайнятості повідомили, що наразі близько 2000 підприємств не виконали норму з працевлаштування. Служба усіма засобами спонукає підприємців виправляти таку ситуацію та реалізовувати право інвалідів на працю. Для тих, хто бажає навчитися новим професіям, служба зайнятості проводить курси з перенавчання.

Учасники круглого столу разом із правозахисниками домовилися спільно вирішувати проблеми інвалідів, пов’язаних із проживанням у гуртожитках, працевлаштуванням, реалізацією правом на власне житло, праці тощо.