Студенти та нардепи обговорили курс, за яким йде Україна

У п’ятницю, 12 січня громадська організація «Спільнота активної молоді — САМ», що об’єднує у собі студентів початкових курсів ДНУ, зустрілася із депутатами Верховної ради України, — Андрієм Денисенко та Валентином Дідичем. Молодь активно цікавилася українською політикою – нинішньою політичною кризою, підводними течіями в українському парламенті, найактуальнішими поточними законопроектами, що розглядаються у Верховній раді, які галузі української економіки у майбутньому можуть стати точкою росту, як тримати виклик «гібридної» війни Росії.

Що цікаво, не обходили студенти стороною і питання, які уже стали історією, як наприклад, чи була реальна змога в України зберегти ядерну зброю на початку 90-их або можливість вигідніше її продати, заручившись куди більшою підтримкою, ніж Будапештський меморандум.

Врешті-решт, студенти знайшли цікавих співрозмовників, які застали формування перших українських організацій у Дніпрі, застали розпад комуністичної ідеології, розпад Радянського Союзу, перші кроки України на міжнародній арені, боротьбу проти внутрішніх, пострадянських клептократичних режимів та агресію Росії проти України.

«Зараз нам дуже важливо долучати молодь до суспільної діяльності. Адже саме зараз розкриваються можливості реалізувати себе. Ще у кінці 80-их, коли на я подвір’ї своєї 81-ої школи спалив комсомольський квиток, я і гадки не мав що за кілька років у Радянському Союзі буде багатопартійна система, не кажучи уже про незалежність України. Ще 20 років тому я особисто знав усіх україномовних людей у нашому місті і долучившись до українського руху, я спочатку дуже скептично ставився до того, що можна жартома назвати «реконструкцією козацтва». Однак, історію роблять люди, а політику  — політичні клани. Наразі в українців немає чітко вираженого політичного клану. Ті політичні та фінансові групи, що є зараз мають небагато спільного з Україною, відтак не можуть адекватно протистояти зовнішнім та внутрішнім загрозам», — наголосив Андрій Денисенко.

Відтак за словами народного депутата, Дніпро зараз потребує нової української думки та ідеї.

«Я розумію, що багатьом зараз не цікаво ходити смолоскипними ходами в честь Степана Бандери. Ми не будуємо його культ. Це неможливо здійснити у XXI столітті, у вік сучасних інформаційних технологій. Саме тому українська ідея має обростати новими змістами. Чому б ні? Сто років тому, під час перших національно-визвольних змагань українська ідея була соціалістичною, потім після казарменного соціалізму перетворилася у право-центричну. Не виключено, що з часом, вона теж зміниться» — наголосив народний депутат.

Валентин Дідич звернувся до молоді із закликом отримувати освіту та скоріше долучатися до суспільної діяльності, бо там зараз дуже бракує нових людей. Згодом народні депутати розповіли студентам про різноманітні аспекти політичної діяльності у парламенті, про інструменти тиску та впливу на депутатів, від яких потребується проголосувати за певне рішення чи закон.

«Так, хоча парламент іноді і виглядає збіговиськом із цими чварами, мордобоями, проте це дійсно запобіжник проти узурпації влади», — розповів Андрій Денисенко, — «одну людину можна залякати, її можна спокусити, провернути це з усім депутатським корпусом набагато складніше. Ми усі пам’ятаємо що у кризові моменти ініціативу у свої руки брав саме парламент, — це і легітимація третього туру Президентських виборів у 2004-му, коли Путін вперше програв в Україні, це і дії парламенту під час втечі Янковича та «руської весни», коли Путін програв в Україні вдруге. Тому саме завдяки українському парламенту в Україні не протягнуть ніяке рішення по особливому статусу ОРДЛО», — підкреслив Андрій Денисенко.