Територіальні громади області обговорили розвиток альтернативної енергетики

Сьогодні, 2 березня, у Дніпрі відбувся круглий стіл «Розвиток альтернативної енергетики в об’єднаних територіальних громадах області» під час якого представники регіону обговорили перспективи розвитку громад завдяки розвитку сучасної енергетичної інфраструктури.

Круглий стіл проводився за ініціативи заступника голови Дніпропетровської обласної ради Валерія Безуса, який наголосив на тому, що наразі альтернативна енергетика в майбутньому може стати для України рятівним кругом, який допоможе їй наростити темп економічного зростання на рівні провідних країн світу.

«Альтернативна енергетика — один з кроків до розвитку не лише громад, а й України в цілому. За останні роки зроблено вагомі кроки у цьому напрямку, та попереду ще багато важливих завдань у вирішенні яких ми повинні співпрацювати заради інтересів наших громад, розвитку регіону й держави», — зазначив Валерій Безус.

Своїми напрацюваннями у сфері розвитку альтернативної енергетики поділилися представники громад області.

«У нас є два підприємства, які займаються альтернативною енергією. Перше розппочало роботу у вересні 2017, сонячна станція займає п’ять гектарів. Друге підприємство займає вже 13 гектарів і було відкрито у червні 2013. Наразі їхня потужність складає більше 1 МВт/год», — зазначив Роман Дяченко, заступник міського голови Підгороднього.

Також у планах влади Підгороднього провести капітальний ремонт дитячого садочку, що дозволить значно підвищити його енергоефективність та заощадити кошти громади. Окрім цього, у підгороднянській громаді є проект будівництва комунальної електростанції, яка буде працювати завдяки альтернативним джерелам енергії.

Під час круглого столу своїм досвідом поділився і мешканець Підгородньго Валентин Комарь, який завдяки своїй майстерності та допомоги з боку держави та банку зумів перевести своє господарство на альтернативні джерела енергії. Витративши на встановлення сонячних панелей близько 7 тисяч у.о., наразі він щороку заощаджує більше 60 тисяч гривень, що дозволить вийти на прибуток вже після 3,5 років діяльності власної міні-електростанції.

«Від наших конкретних дій, залежить майбутнє покоління. Тому ми повинні відпрацювати всі напрямки, які сприятимуть залученню інвестицій в об’єднані територіальні громади Дніпропетровської області. Тож кожен очільник ОТГ має ініціювати проекти спрямовані на розвиток альтернативної енергетики та підтримувати ідеї мешканців щодо них»- зазначив Валерій Безус,