У Дніпрі презентували ідею створення індустріального парку


Досвід сусідів

Що великим містам робити з депресивними промисловими територіями? Створити індустріальний парк! За задумками спеціалістів, це має стати новим містом у мегаполісі, — точкою росту інвестицій, створення нових робочих місць та розвитку галузей та технологій.

Перший індустріальний парк, Траффорд-парк, з’явився у далекому 1896 році у британському Манчестері. До 1960 року у Сполученому Королівстві їх налічувалось вже 46. А зараз, через століття, в Україні їх зареєстровано лише 14.

Не відстають у цьому плані і наші сусіди. Так, наприклад, Туреччина має близько 260 парків, Чехія – 100, Угорщина – більше 200, Польща — більше 60. Створення таких об’єктів підкреслює історично зумовлені промислові кластери із власною спеціалізацією. Наприклад, індустріальний парк Франкфурт-Хьохст в Німеччині став центром європейських технологій у сфері фармакрології та біотехнології. Однак до цього це було окреме промислове місто, що здавалаося би вичерпало свої можливості і увійшло до складу Франкфурту депресивною промисловою територією.

Місце для Дніпровського парку обирали з 9 кандидатів

У Дніпрі нині налічується понад 240 промислових підприємств та 21 промислова зона. Місце на Слобожанському шосе для розміщення індустріального парку вибирали серед дев’яти потенційних претендентів. Що дасть парк нашому місту та регіону?
— інвестиції в мегаполіс
— нові робочі місця
— звільнення від податків
— спрощена процедура аренди

Індустріальний парк Дніпра — це більше 80 гектарів землі. На першому етапі парк розташується на площі у 35 гектарів. Він надасть до 5 тисяч робочих місць та розмістить у новозбудованому житловому комплексі до 7 тисяч мешканців. На розвиток інфраструктури держава готова виділити від 18 до 45 мільйонів гривень. Згідно з концепцією парку там відкриються виставковий та бізнес центр, ІТ-інкубатор та об’єкти сфер послуг.