Як у Дніпрі 99 років тому відновилася влада УНР

Mediaprostir знайомить дніпрян із забутими сторінками історії Української революції у нашому місті. 99 років тому, 20 листопада 1918 року у нашому місті відновилася влада Української Народної Республіки. У листопаді промонархічний режим гетьмана Скоропадського підточували повстання на селі, а у містах — робітничі маніфестації. У Катеринославі гетьман передав усю повноту влади командиру 8-го корпусу Гнату Васильченко. Однак він не зміг контролювати села, де панували загони Нестора Махна та інших отаманів. Згодом Васильченко знімає синьо-жовті шеврони та переходить на сторону білого руху.

Робітники Брянського заводу проголошують червону владу на Чечелівці і формують загони Червоної Гвардії. Почали озброюватися і петлюрівці. У ніч з 19-го на 20-те листопада на них напали залишки гетьманської спецслужби — Державної Варти. У відповідь петлюрівці закликали населення вступати у Вільне козацтво, провести вибори до Українських Установчих Зборів та проголосили владу УНР. Таким чином у місті склалася гостра ситуація, — робітничі райони контролювала влада більшовиків, від вокзалу до нинішньої вулиці Фабра — Директорія УНР, у центрі — австро-угорські частини, а нагірну частину Катеринослава — «білий» 8-ий корпус.

Взимку козаки витіснили з міста спочатку білих, потім австро-угорців, а згодом очистили його від червоних, відбили від махновців і у перші  дні 1919-го року  розпочали заходи по перейменуванню міста у Січеслав.